Licensed to Fast Finish Results - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/29/2017 06:37 PM
                             GPSD Meet - 4/27/2017                             
                              Bruce Smith Stadium                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Moeller, Makayla             MN State Aca             19.54   10   
  2 Vang, Tiadra                 Olathe-Kansa             19.73    8   
  3 Wells, Kaylee                Olathe-Kansa             21.60    6   
  4 Hayes, Delanzia              Missouri Sch             22.01    4   
  5 Topete, Elizabet             Iowa School              26.38    2   
  6 Davis, Melissa               Missouri Sch             27.08    1   
  7 Bongard, Madison             Wisconsin Sc             28.29  
  8 Lachin, Kelsey               Iowa School              30.39  
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cummings, Kyrell             MN State Aca             17.47   10   
  2 Marsh, Aza                   Olathe-Kansa             17.70    8   
  3 Sanders, LeVante             Wisconsin Sc             18.71    6   
  4 Melgar, Raul                 Olathe-Kansa             21.61    4   
  5 Lacorte, Jay-R               MN State Aca             22.94    2   
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Welch, Madison               Olathe-Kansa             13.74   2  10   
  2 Ballentine, Corrie           MN State Aca             14.12   2   8   
  3 Brandon, Jewel               AR School fo             14.19   2   6   
  4 Williams, Cieara             AR School fo             14.36   2   4   
  5 Moeller, Makayla             MN State Aca             14.70   2   2   
  6 Hayes, Delanzia              Missouri Sch             14.93   1   1   
  7 Uriostegui, Lucero           Wisconsin Sc             14.99   1 
  8 Vang, Tiadra                 Olathe-Kansa             14.99   2 
  9 Lachin, Kelsey               Iowa School              18.33   1 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Troye               Olathe-Kansa             12.03   10   
  2 Cathart, Stephen             AR School fo             12.24    8   
  3 Walker, Montaro              Wisconsin Sc             12.37    6   
  4 Washington, Jayman           Olathe-Kansa             12.52    4   
  5 Mogow, Mohamed               MN State Aca             12.80    2   
  6 Khan, Hammad                 AR School fo             12.89    1   
  7 Schneider, Adam              MN State Aca             13.61  
  8 Mayer, Jon                   Iowa School              13.69  
  9 Ferris, Franklin             Missouri Sch             13.69  
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Olathe-Kansas School for Deaf  'A'                  2:40.16   10   
     1) Taylor, Rachel                  2) Sherwood, Cierra               
     3) Meza, Avery                     4) Greene, Ravin                  
  2 MN State Academy For the Deaf  'A'                  2:50.25    8   
     1) Marciniak, Cherie               2) Mitchell, Kayla                
     3) Bakri, Sehaum                   4) Gillespie, Aubrey              
 
Event 20  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 MN State Academy For the Deaf  'A'                  1:42.06   10   
     1) Cummings, Kyrell                2) Johnson, Javis                 
     3) Moder, Dawson                   4) Salgado, Juan                  
  2 Missouri Sch. F/T Deaf  'A'                         1:45.71    8   
     1) Scott, Ste'Quan                 2) Pierson, Dactoa                
     3) Flores, Jeremy                  4) Smith, Marcus                  
  3 Olathe-Kansas School for Deaf  'A'                  1:52.88    6   
     1) Mayfield, Tyler                 2) Rolfoson, Sethan               
     3) Symansky, Zander                4) Johnson, Troye                 
  4 AR School for the Deaf  'A'                         2:04.08    4   
     1) Sission, Jarmian                2) Salandy, Ryan                  
     3) Robinson, Shaq'ke               4) Merriman, David                
  5 Iowa School for Deaf  'A'                           2:11.22    2   
     1) Lachin, Jeremy                  2) Ureste, Jose                   
     3) Taylor, Jacob                   4) Weigel, Nathan                 
 
Event 11  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Elizabeth          Missouri Sch           6:39.29   10   
       1:22.780 (1:22.780)        3:08.259 (1:45.479)        5:02.012 (1:53.754)
       6:39.289 (1:37.277)
  2 Topete, Elizabet             Iowa School            7:17.60    8   
       1:32.092 (1:32.092)        3:26.856 (1:54.765)        5:25.213 (1:58.357)
       7:17.594 (1:52.382)
  3 Dallman, Tao Yi              Wisconsin Sc           7:21.18    6   
       1:29.001 (1:29.001)        3:19.649 (1:50.648)        5:24.853 (2:05.205)
       7:21.175 (1:56.323)
  4 Owens, Kanara                AR School fo           7:43.29    4   
       1:27.185 (1:27.185)        3:31.326 (2:04.142)        5:42.263 (2:10.937)
       7:43.290 (2:01.027)
  5 Wise, Taylor                 Olathe-Kansa           7:58.28    2   
       1:46.953 (1:46.953)        3:57.851 (2:10.898)        6:04.915 (2:07.065)
       7:58.273 (1:53.358)
  6 Wells, Kaylee                Olathe-Kansa           8:08.77    1   
       1:41.975 (1:41.975)        3:52.588 (2:10.613)        6:12.150 (2:19.563)
       8:08.761 (1:56.612)
  7 Garcia, Carmine              MN State Aca           8:09.36  
       1:46.278 (1:46.278)        3:57.385 (2:11.108)        6:04.431 (2:07.046)
       8:09.354 (2:04.924)
  8 Sheffield, Paige             Wisconsin Sc           8:18.96  
       1:48.054 (1:48.054)        4:01.864 (2:13.810)        6:16.061 (2:14.197)
       8:18.953 (2:02.893)
  9 Dickerson, Cheyenne          Missouri Sch           8:20.63  
       1:47.500 (1:47.500)        3:53.606 (2:06.107)        6:09.044 (2:15.438)
       8:20.629 (2:11.585)
 -- Albarran, Marissa            AR School fo               DNF  
       1:44.242 (1:44.242)        6:23.704 (4:39.463)
 
Event 12  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Salgado, Juan                MN State Aca           5:17.56   10   
       1:13.249 (1:13.249)        2:34.750 (1:21.502)        4:00.432 (1:25.683)
       5:17.559 (1:17.127)
  2 Mogow, Mohamed               MN State Aca           5:24.66    8   
       1:13.895 (1:13.895)        2:35.461 (1:21.566)        4:02.399 (1:26.938)
       5:24.655 (1:22.257)
  3 Kohl, Jayden                 Iowa School            5:47.91    6   
       1:19.071 (1:19.071)        2:45.084 (1:26.014)        4:15.570 (1:30.486)
       5:47.902 (1:32.333)
  4 Mayer, Jon                   Iowa School            5:50.47    4   
       1:19.330 (1:19.330)        2:45.872 (1:26.543)        4:18.309 (1:32.437)
       5:50.464 (1:32.156)
  5 Welch, Stacey                Olathe-Kansa           5:52.66    2   
       1:20.754 (1:20.754)        2:53.501 (1:32.747)        4:32.113 (1:38.613)
       5:52.653 (1:20.540)
  6 Rolofson, Jaeden             Olathe-Kansa           6:15.72    1   
       1:23.563 (1:23.563)        3:03.475 (1:39.913)        4:49.820 (1:46.345)
       6:15.718 (1:25.898)
  7 Khan, Itresam                AR School fo           6:38.76  
       1:23.586 (1:23.586)        3:02.522 (1:38.936)        4:51.815 (1:49.294)
       6:38.755 (1:46.940)
  8 Davis, Devyn                 Missouri Sch           6:41.88  
       1:26.541 (1:26.541)        3:16.905 (1:50.365)        5:06.378 (1:49.473)
       6:41.872 (1:35.495)
  9 Voss, Domanic                Missouri Sch           7:23.20  
       1:25.650 (1:25.650)        3:29.989 (2:04.339)        7:23.192 (3:53.204)
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 AR School for the Deaf  'A'                         1:00.12   10   
     1) Williams, Cieara                2) Varner, Shannon                
     3) Coburn, Mikka                   4) Brandon, Jewel                 
  2 Wisconsin School for the Deaf  'A'                  1:08.13    8   
     1) Victorino, Jazmin               2) Bongard, Madison               
     3) Carpenter, Briana               4) Uriostegui, Lucero             
  3 MN State Academy For the Deaf  'A'                  1:18.69    6   
     1) Marciniak, Cherie               2) Mitchell, Kayla                
     3) Bakri, Sehaum                   4) Gillespie, Aubrey              
 -- Olathe-Kansas School for Deaf  'A'                       DQ   1st leg interference
     1) Greene, Ravin                   2) Wells, Kaylee                  
     3) Sherwood, Cierra                4) Vang, Tiadra                   
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 AR School for the Deaf  'A'                           50.30   10   
     1) Sission, Jarmian                2) Khan, Hammad                   
     3) Cathart, Stephen                4) James III, Henry               
  2 Missouri Sch. F/T Deaf  'A'                           50.43    8   
     1) Scott, Ste'Quan                 2) Pierson, Dactoa                
     3) Flores, Jeremy                  4) Smith, Marcus                  
  3 MN State Academy For the Deaf  'A'                    53.37    6   
     1) Schneider, Adam                 2) Lacorte, Jay-R                 
     3) Bondhus, Will                   4) Fechter, John                  
  4 Olathe-Kansas School for Deaf  'A'                    55.07    4   
     1) Mayfield, Tyler                 2) Bettes, Ethan                  
     3) Reese, Quentavis                4) Rolfoson, Sethan               
  5 Iowa School for Deaf  'A'                           1:02.91    2   
     1) Lachin, Jeremy                  2) Taylor, Jacob                  
     3) Ureste, Jose                    4) Weigel, Nathan                 
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ballentine, Corrie           MN State Aca           1:11.37   10   
  2 Welch, Madison               Olathe-Kansa           1:12.69    8   
  3 Varner, Shannon              AR School fo           1:15.32    6   
  4 Dallman, Tao Yi              Wisconsin Sc           1:18.59    4   
  5 Henriquez, Alerys            AR School fo           1:37.40    2   
  6 Taylor, Rachel               Olathe-Kansa           1:47.50    1   
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James III, Henry             AR School fo             58.14   2  10   
  2 Johnson, Javis               MN State Aca             58.23   2   8   
  3 Flores, Jeremy               Missouri Sch             58.41   2   6   
  4 Mayer, Jon                   Iowa School              58.60   2   4   
  5 Marsh, Aza                   Olathe-Kansa           1:00.50   1   2   
  6 Symansky, Zander             Olathe-Kansa           1:05.10   1   1   
  7 Rohde, Adam                  MN State Aca           1:05.14   2 
  8 Khan, Hammad                 AR School fo           1:05.22   1 
  9 Ferris, Franklin             Missouri Sch           1:13.67   1 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vang, Tiadra                 Olathe-Kansa           1:04.81   10   
  2 Wells, Kaylee                Olathe-Kansa           1:12.24    8   
  3 Davis, Melissa               Missouri Sch           1:14.90    6   
  4 Henriquez, Alerys            AR School fo           1:17.40    4   
  5 Topete, Elizabet             Iowa School            1:17.67    2   
  6 Hayes, Delanzia              Missouri Sch           1:40.39    1   
 -- Bongard, Madison             Wisconsin Sc               DNF  
 -- Moeller, Makayla             MN State Aca                DQ  
 -- Lachin, Kelsey               Iowa School                 DQ  
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cummings, Kyrell             MN State Aca             45.06   10   
  2 Scott, Ste'Quan              Missouri Sch             50.00    8   
  3 Melgar, Raul                 Olathe-Kansa             51.20    6   
  4 Fechter, John                MN State Aca             55.84    4   
  5 Rolfoson, Sethan             Olathe-Kansa             58.69    2   
  6 Lachin, Jeremy               Iowa School            1:00.12    1   
 -- Ferris, Franklin             Missouri Sch                DQ  
 
Event 9  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ballentine, Corrie           MN State Aca           3:01.39   10   
       1:31.967 (1:31.967)        3:01.385 (1:29.418)
  2 Coburn, Mikka                AR School fo           3:06.61    8   
       1:31.704 (1:31.704)        3:06.610 (1:34.906)
  3 Victorino, Jazmin            Wisconsin Sc           3:27.87    6   
       1:32.455 (1:32.455)        3:27.868 (1:55.414)
  4 Albarran, Marissa            AR School fo           3:49.70    4   
       1:52.522 (1:52.522)        3:49.694 (1:57.173)
  5 Meza, Avery                  Olathe-Kansa           3:49.82    2   
       1:41.973 (1:41.973)        3:49.814 (2:07.842)
  6 Dickerson, Cheyenne          Missouri Sch           3:53.07    1   
       1:55.133 (1:55.133)        3:53.062 (1:57.929)
  7 Garcia, Carmine              MN State Aca           3:59.54  
       1:54.657 (1:54.657)        3:59.531 (2:04.874)
  8 Taylor, Rachel               Olathe-Kansa           4:20.20  
       1:50.316 (1:50.316)        4:20.191 (2:29.875)
 
Event 10  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Salgado, Juan                MN State Aca           2:24.24   10   
       1:09.565 (1:09.565)        2:24.235 (1:14.670)
  2 Mogow, Mohamed               MN State Aca           2:26.46    8   
       1:11.477 (1:11.477)        2:26.459 (1:14.983)
  3 Scott, Ste'Quan              Missouri Sch           2:26.66    6   
       1:11.632 (1:11.632)        2:26.652 (1:15.020)
  4 Kohl, Jayden                 Iowa School            2:33.12    4   
       1:15.642 (1:15.642)        2:33.118 (1:17.476)
  5 Welch, Stacey                Olathe-Kansa           2:37.83    2   
       1:16.169 (1:16.169)        2:37.829 (1:21.660)
  6 Rolofson, Jaeden             Olathe-Kansa           2:37.98    1   
       1:17.199 (1:17.199)        2:37.977 (1:20.778)
  7 Smith, Marcus                Missouri Sch           2:38.86  
       1:18.042 (1:18.042)        2:38.859 (1:20.817)
  8 Merriman, David              AR School fo           2:53.04  
       1:21.248 (1:21.248)        2:53.032 (1:31.785)
  9 Khan, Itresam                AR School fo           2:59.71  
       1:15.280 (1:15.280)        2:59.705 (1:44.426)
 10 Ureste, Jose                 Iowa School            3:14.19  
       1:28.032 (1:28.032)        3:14.185 (1:46.154)
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Elizabeth          Missouri Sch             28.97   10   
  2 Welch, Madison               Olathe-Kansa             29.08    8   
  3 Williams, Cieara             AR School fo             31.97    6   
  4 Marciniak, Cherie            MN State Aca             38.45    4   
  5 Lachin, Kelsey               Iowa School              40.81    2   
 
Event 6  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Troye               Olathe-Kansa             24.91   2  10   
  2 Washington, Jayman           Olathe-Kansa             25.61   2   8   
  3 Cathart, Stephen             AR School fo             25.64   2   6   
  4 Moder, Dawson                MN State Aca             25.79   2   4   
  5 Johnson, Javis               MN State Aca             26.70   2   2   
  6 Walker, Montaro              Wisconsin Sc             26.73   2   1   
  7 Pierson, Dactoa              Missouri Sch             27.63   1 
  8 Smith, Marcus                Missouri Sch             27.69   2 
  9 Khan, Hammad                 AR School fo             27.94   1 
 10 Sanders, LeVante             Wisconsin Sc             28.03   1 
 11 Taylor, Jacob                Iowa School              33.65   1 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Topete, Elizabet             Iowa School           16:07.08   10   
     16:07.075 (16:07.075)
  2 Owens, Kanara                AR School fo          17:09.97    8   
     17:09.965 (17:09.965)
  3 Wise, Taylor                 Olathe-Kansa          17:37.41    6   
     17:37.405 (17:37.405)
  4 Dickerson, Cheyenne          Missouri Sch          19:21.79    4   
     19:21.789 (19:21.789)
  5 Garcia, Carmine              MN State Aca          20:21.70    2   
     20:21.694 (20:21.694)
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Salgado, Juan                MN State Aca          11:38.36   10   
     11:38.353 (11:38.353)
  2 Bondhus, Sam                 MN State Aca          11:39.65    8   
     11:39.647 (11:39.647)
  3 Kohl, Jayden                 Iowa School           12:14.65    6   
     12:14.646 (12:14.646)
  4 Davis, Devyn                 Missouri Sch          14:17.72    4   
     14:17.720 (14:17.720)
  5 Mayfield, Tyler              Olathe-Kansa          14:31.94    2   
     14:31.937 (14:31.937)
  6 Voss, Domanic                Missouri Sch          14:35.15    1   
     14:35.146 (14:35.146)
  7 Rolfoson, Sethan             Olathe-Kansa          15:01.32  
     15:01.311 (15:01.311)
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wisconsin School for the Deaf  'A'                  5:40.24   10   
     1) Sheffield, Paige                2) Victorino, Jazmin              
     3) Carpenter, Briana               4) Dallman, Tao Yi                
  2 AR School for the Deaf  'A'                         5:54.49    8   
     1) Varner, Shannon                 2) Albarran, Marissa              
     3) Henriquez, Alerys               4) Coburn, Mikka                  
  3 Olathe-Kansas School for Deaf  'A'                  7:03.43    6   
     1) Taylor, Rachel                  2) Jones, Jamaika                 
     3) Meza, Avery                     4) Greene, Ravin                  
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Olathe-Kansas School for Deaf  'A'                  4:11.51   10   
     1) Melgar, Raul                    2) Welch, Stacey                  
     3) Symansky, Zander                4) Marsh, Aza                     
  2 MN State Academy For the Deaf  'A'                  4:13.97    8   
     1) Mogow, Mohamed                  2) Johnson, Javis                 
     3) Bondhus, Will                   4) Rohde, Adam                    
  3 Iowa School for Deaf  'A'                           4:47.92    6   
     1) Lachin, Jeremy                  2) Weigel, Nathan                 
     3) Kohl, Jayden                    4) Mayer, Jon                     
 
Event 23  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Elizabeth          Missouri Sch           4-08.00   10   
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O    O   XO    O   XO  XXX 
  2 Ballentine, Corrie           MN State Aca           4-02.00    8   
     3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  3 Brandon, Jewel               AR School fo           4-00.00    5   
     4-00 4-02 
        O  XXX 
  3 Wise, Taylor                 Olathe-Kansa           4-00.00    5   
     3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        O    O    O    O   OX  XXX 
  5 Victorino, Jazmin            Wisconsin Sc           3-06.00    2   
     3-04 3-06 3-08 
        O    O  XXX 
  6 Bongard, Madison             Wisconsin Sc          J3-06.00    1   
     3-04 3-06 3-08 
      XXO  XXO  XXX 
  7 Jones, Jamaika               Olathe-Kansa           3-04.00  
     3-04 3-06 
       XO  XXX 
 
Event 24  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Washington, Jayman           Olathe-Kansa           6-00.00   10   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 
        O    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  2 James III, Henry             AR School fo           5-06.00    8   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        O    O   XO   XO  XXX 
  3 Moder, Dawson                MN State Aca           5-04.00    6   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O    O    O  XXX 
  4 Walker, Montaro              Wisconsin Sc          J5-04.00    4   
     5-00 5-02 5-04 5-06 
       XO    O   XO  XXX 
  5 Stumbo, Ryan                 MN State Aca           5-00.00    1.50
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O   XO  XXX 
  5 Welch, Stacey                Olathe-Kansa           5-00.00    1.50
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O   XO  XXX 
  7 Meriwether, Mikal            Missouri Sch           4-10.00  
     4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Event 26  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cummings, Kyrell             MN State Aca          19-09.25   10   
      16-07.50  18-07.50  19-09.25  17-09       
  2 James III, Henry             AR School fo          18-02.00    8   
      FOUL  18-02  17-09.50  17-10       
  3 Sanders, LeVante             Wisconsin Sc          17-10.00    6   
      14-06  17-07.50  17-10  FOUL      
  4 Moder, Dawson                MN State Aca          17-07.00    4   
      16-10.50  16-11  16-09  17-07       
  5 Washington, Jayman           Olathe-Kansa          17-05.50    2   
      16-00.75  17-00.50  17-05.50  17-02.50       
  6 Walker, Montaro              Wisconsin Sc          17-01.00    1   
      17-01  FOUL  14-09  15-11      
  7 Scott, Ste'Quan              Missouri Sch          16-11.50  
      16-11.50  16-09  16-05  15-01.50       
  8 Johnson, Troye               Olathe-Kansa          16-02.00  
      14-10.50  16-02  14-04.50  14-01      
  9 Pierson, Dactoa              Missouri Sch          14-05.00  
      13-08.25  14-05  12-10  FOUL       
 
Event 27  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Elizabeth          Missouri Sch          14-05.00   10   
      FOUL  14-05  FOUL  13-09.50       
  2 Moeller, Makayla             MN State Aca          13-10.00    8   
      13-03  13-07  13-10  13-06       
  3 Williams, Cieara             AR School fo          13-09.50    6   
      13-02  FOUL  12-04.50  13-09.50       
  4 Brandon, Jewel               AR School fo          13-00.00    4   
      11-01  12-10.50  11-02.50  13-00       
  5 Hayes, Delanzia              Missouri Sch          12-08.00    2   
      12-08  FOUL  11-05.25  11-02.50       
  6 Dallman, Tao Yi              Wisconsin Sc          11-09.50    1   
      FOUL  11-00.50  11-03  11-09.50       
  7 Wise, Taylor                 Olathe-Kansa          10-05.00  
      FOUL  9-07  FOUL  10-05       
 -- Meza, Avery                  Olathe-Kansa              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL       
 
Event 28  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cummings, Kyrell             MN State Aca          40-00.00  
      39-06  FOUL  40-00  FOUL       
  2 Scott, Ste'Quan              Missouri Sch          34-03.00  
      34-01  33-11  33-08  34-03      
  3 Lacorte, Jay-R               MN State Aca          33-04.00  
      33-04  31-06  32-11  32-03       
  4 Bettes, Ethan                Olathe-Kansa          27-03.50  
      27-03.50  26-06.50  26-06  FOUL      
  5 Rolofson, Jaeden             Olathe-Kansa          27-02.50  
      27-02.50  FOUL  FOUL  FOUL      
 
Event 29  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Moeller, Makayla             MN State Aca          28-01.50  
      28-01.50  FOUL  FOUL  FOUL       
  2 Hayes, Delanzia              Missouri Sch          25-04.50  
      25-04.50  25-01  24-01.50  24-01.50      
  3 Coburn, Mikka                AR School fo          23-02.50  
      21-05  23-02.50  23-02  22-11       
  4 Henriquez, Alerys            AR School fo          21-01.50  
      FOUL  FOUL  FOUL  21-01.50      
 
Event 30  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gillespie, Sam               MN State Aca            100-10   10   
      84-06  100-10  95-08  FOUL      
  2 Rohde, Adam                  MN State Aca            100-05    8   
      100-05  FOUL  FOUL  FOUL       
  3 Robinson, Shaq'ke            AR School fo             94-08    6   
      FOUL  94-08  FOUL  FOUL      
  4 Melgar, Raul                 Olathe-Kansa             88-02    4   
      88-02  81-05  82-06  87-07       
  5 Marsh, Aza                   Olathe-Kansa             83-09    2   
      FOUL  FOUL  83-09  68-06       
  6 Meriwether, Mikal            Missouri Sch             79-10    1   
      75-00  62-03.50  65-06  79-10       
  7 Salandy, Ryan                AR School fo             69-07  
      68-00  68-02  62-00  69-07       
  8 Davis, Devyn                 Missouri Sch             41-00  
      40-04  41-00  39-06  39-07       
 
Event 31  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, Kayla              MN State Aca             89-10   10   
      79-02  86-08  FOUL  89-10       
  2 Jones, Jamaika               Olathe-Kansa             68-00    8   
      59-00  FOUL  64-10  68-00       
  3 Gillespie, Aubrey            MN State Aca             60-00    6   
      60-00  56-02.50  53-02  FOUL       
  4 Davis, Melissa               Missouri Sch             54-01    4   
      FOUL  54-01  53-02.50  52-10       
  5 Dickerson, Cheyenne          Missouri Sch             49-11    2   
      44-04.50  FOUL  45-05.50  49-11       
  6 Greene, Ravin                Olathe-Kansa             43-02    1   
      35-06  43-02  37-00.50  37-02.50       
  7 Sheffield, Paige             Wisconsin Sc             40-07  
      39-03  40-07  39-02  37-10.50       
 
Event 32  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rohde, Adam                  MN State Aca          42-11.00   10   
      42-11  41-04  FOUL  FOUL       
  2 Robinson, Shaq'ke            AR School fo          38-07.00    8   
      33-11  38-07  35-10  34-01       
  3 Cathart, Stephen             AR School fo          32-07.00    6   
      31-10  32-07  31-05  31-05      
  4 Meriwether, Mikal            Missouri Sch          32-00.00    4   
      31-04  30-09  30-06  32-00       
  5 Welch, Stacey                Olathe-Kansa          31-01.00    2   
      29-04  29-03  30-01  31-01       
  6 Flores, Jeremy               Missouri Sch          30-03.00    1   
      28-08  28-03  30-03  29-04      
  7 Symansky, Cameron            Olathe-Kansa          30-00.00  
      29-06  30-00  28-03  27-01       
  8 Gillespie, Sam               MN State Aca          29-10.00  
      29-07  27-01  27-08  29-10       
  9 Weigel, Nathan               Iowa School           25-09.00  
      25-04  25-09  25-00  24-00       
 
Event 33  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coburn, Mikka                AR School fo          27-07.00   10   
      27-03  26-06  25-02  27-07       
  2 Mitchell, Kayla              MN State Aca          26-11.00    8   
      26-06  26-11  25-11  25-01      
  3 Welch, Madison               Olathe-Kansa          26-02.00    6   
      22-10  23-09  26-02  22-11      
  4 Jones, Jamaika               Olathe-Kansa          22-00.00    4   
      21-05  21-06  22-00  21-03      
  5 Uriostegui, Lucero           Wisconsin Sc          20-08.00    2   
      20-07  20-05  20-08  FOUL      
  6 Davis, Melissa               Missouri Sch          18-09.00    1   
      18-02  18-09  18-08  18-03      
  7 Grotpeter, Cheyenne          Missouri Sch          14-01.00  
      12-03  14-01  12-07  14-01      
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Olathe-Kansas School for D 110        2) MN State Academy For the  100   
    3) AR School for the Deaf      95        4) Missouri Sch. f/t Deaf     67   
    5) Wisconsin School for the D  40        6) Iowa School for Deaf       24   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) MN State Academy For the D 169.50     2) Olathe-Kansas School for  104.50
    3) AR School for the Deaf      75        4) Missouri Sch. f/t Deaf     47   
    5) Iowa School for Deaf        35        6) Wisconsin School for the   24