Licensed to Fast Finish Results - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/29/2017 02:38 PM
                       St. Olaf Quadrangular - 1/27/2017                       
                       Tostrud Center, St. Olaf College                        
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Stowell, McKayla             Gustavus Ado              7.97Q  1 
  2 Krier, Jillian               Bethel (Minn              8.08Q  2 
  3 Gray, Adonya                 Gustavus Ado              8.14Q  3 
  4 Frekot, Hanna                Bethel (Minn              8.16q  3 
  5 Smith, Anna                  St. Thomas (              8.24q  1 
  6 Murray, Katie                St. Thomas (              8.26q  1 
  7 Kretlow, Steph               St. Thomas (              8.31q  2 
  8 Meakim, Lillie               St. Olaf                  8.44q  3 
  9 Schmidt, Linsey              Gustavus Ado              8.48   1 
 10 Anderson, Jalia              St. Thomas (              8.56   1 
 11 Henkemeyer, Ellie            St. Thomas (              8.80   3  8.795
 12 Dahl, Emily                  Bethel (Minn              8.80   2  8.796
 13 Bruess, Sarah                St. Thomas (              8.88   3 
 14 Terharr, Mariah              St. Thomas (              8.89   2 
 15 Robbins, Emma                Gustavus Ado              9.18   1 
 16 Doyle, Chloe                 Bethel (Minn              9.25   2 
 17 Rowland, Ellie               St. Thomas (              9.54   2 
 
Women 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Stowell, McKayla             Gustavus Ado              7.96    9   
  2 Krier, Jillian               Bethel (Minn              8.12    7   
  3 Gray, Adonya                 Gustavus Ado              8.13    6   
  4 Frekot, Hanna                Bethel (Minn              8.28    5   
  5 Kretlow, Steph               St. Thomas (              8.29    4   
  6 Meakim, Lillie               St. Olaf                  8.34    3   
  7 Smith, Anna                  St. Thomas (              8.35    2   
  8 Murray, Katie                St. Thomas (              8.40  
 
Women 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Labatt, Delia                Bethel (Minn             59.32   2   9   
  2 Johnson, AddieKay            Bethel (Minn           1:00.94   2   7   
  3 Wegner, Sara                 Bethel (Minn          x1:01.95   2 
  4 Bierman, Brielle             St. Thomas (           1:03.13   1   6   
  5 Anderson, Lily               Gustavus Ado           1:03.32   1   5   
  6 Duevel, Abby                 Bethel (Minn          x1:06.68   2 
  7 Archer, Ester                Gustavus Ado           1:10.03   1   4   
 
Women 600 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Barton, Carly                St. Thomas (           1:40.89   2   9   
  2 Dammann, Morgan              St. Thomas (           1:41.60   2   7   
  3 Adamson, Mallory             St. Thomas (          x1:42.03   2 
  4 Schnabel, Abigail            Gustavus Ado           1:42.79   2   6   
  5 Kintop, Natalie              St. Thomas (          x1:44.24   1 
  6 Smith, Keely                 St. Thomas (          x1:46.23   1 
  7 Jensen, Jerlie               St. Olaf               1:55.53   1   5   
 
Women 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Krier, Jillian               Bethel (Minn             26.69   4   9   
  2 Kretlow, Steph               St. Thomas (             27.16   4   7   
  3 Anderson, Lily               Gustavus Ado             27.51   3   6   
  4 Murray, Katie                St. Thomas (             27.87   3   5   
  5 Smith, Anna                  St. Thomas (            x27.97   3 
  6 Meakim, Lillie               St. Olaf                 28.28   2   4   
  7 Gray, Adonya                 Gustavus Ado             28.32   1   3   
  8 Bassier, Emma                St. Thomas (            x28.35   2 
  9 Schmidt, Linsey              Gustavus Ado            x28.63   1 
 10 Henkemeyer, Ellie            St. Thomas (            x29.12   2 
 11 Forker, Sarah                Bethel (Minn             29.38   1   2   
 12 Uribe, Elizabeth             Gustavus Ado            x29.92   4 
 13 Singh, Prabhjot              Gustavus Ado            x30.35   3 
 14 Schwakopf, Jordan            Gustavus Ado            x30.80   2 
 15 Robbins, Emma                Gustavus Ado            x30.99   2 
 16 Doyle, Chloe                 Bethel (Minn            x31.18   1 
 17 Rowland, Ellie               St. Thomas (            x31.93   1 
 
Women 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Balzer, Nicole               Bethel (Minn           2:21.52   2   9   
  2 Lutz, Jordan                 St. Olaf               2:21.63   2   7   
  3 Naas, Mary                   St. Olaf               2:26.10   2   6   
  4 Trezona, Allison             St. Olaf              x2:27.49   2 
  5 Brekke, Josephine            St. Olaf              x2:27.96   2 
  6 Fisher, Lisa                 St. Olaf              x2:28.43   1 
  7 Chase, Callie                Bethel (Minn           2:29.24   2   5   
  8 Anderson, Haley              Gustavus Ado           2:30.99   1   4   
  9 Moore, Meredith              St. Olaf              x2:33.78   1 
 10 Kemp, Lindsey                St. Olaf              x2:37.00   1 
 11 Olson, Erica                 St. Thomas (           2:40.38   1   3   
 12 Schoustra, Mackenzie         St. Olaf              x2:40.61   1 
 13 Yangkyi, Choyang             St. Olaf              x2:40.62   1 
 14 York, Kathryn                St. Olaf              x2:45.15   1 
 
Women 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Halverson, Annika            Bethel (Minn           3:00.87    9   
  2 Janto, Kayla                 St. Thomas (           3:02.01    7   
  3 Walz, Jenny                  St. Thomas (           3:03.36    6   
  4 Novak-Klug, Sadie            Gustavus Ado           3:06.93    5   
  5 Glassbrenner, Ali            St. Thomas (          x3:08.40  
  6 Simones, Victoria            St. Thomas (          x3:15.65  
  7 Giefer, Julia                St. Thomas (          x3:16.94  
 
Women 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fossum, Alex                 St. Thomas (           5:08.80   2   9   
  2 Naas, Mary                   St. Olaf               5:16.07   2   7   
  3 Brekke, Josephine            St. Olaf               5:20.79   2   6   
  4 Ness, Sara                   St. Thomas (           5:22.14   2   5   
  5 Marsh, Melissa               St. Thomas (          x5:22.83   2 
  6 Gossfeld, Megan              St. Thomas (          x5:22.94   2 
  7 Fisher, Lisa                 St. Olaf              x5:27.80   2 
  8 Herath, Lydia                Bethel (Minn           5:30.94   2   4   
  9 Moore, Meredith              St. Olaf              x5:30.94   2 
 10 Schmitt, Bridget             St. Thomas (          x5:36.04   2 
 11 Claypoole, Joy               St. Olaf              x5:49.05   1 
 12 Roach, Helen                 St. Thomas (          x5:53.05   1 
 13 Thorison, Meg                Bethel (Minn           6:01.73   1   3   
 14 Munson, Olivia               St. Olaf              x6:17.41   1 
 15 Krause, Elissa               St. Olaf              x6:21.53   1 
 16 Brakob, Rose                 St. Thomas (          x6:29.78   1 
 17 Bentley, Rachael             St. Olaf              x6:40.53   1 
 
Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bentley, Jessica             St. Olaf              11:02.88    9   
  2 Launder, Jenny               St. Thomas (          11:09.31    7   
  3 Passmore, Gabriela           Gustavus Ado          11:09.32    6   
  4 Schifsky, Lotus              Gustavus Ado          11:21.56    5   
  5 Johnson, Lindsay             Bethel (Minn          11:27.31    4   
  6 Segura, Kelly                Bethel (Minn          11:29.96    3   
  7 Crocker, Olivia              Gustavus Ado         x11:43.83  
  8 Block, Siri                  St. Olaf              12:46.27    2   
 
Women 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGivern, Bridget            St. Thomas (          18:29.41    9   
  2 Hawgood, Bryony              St. Olaf              18:34.05    7   
  3 Sands, Emily                 Gustavus Ado          19:14.94    6   
  4 Rosenow, Olivia              Gustavus Ado          19:17.83    5   
  5 Anderson, Sarah              Gustavus Ado         x19:37.98  
  6 Clarke, Molly                St. Thomas (          19:42.09    4   
  7 Cramer, Madeline             Bethel (Minn          21:04.32    3   
 
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Schoustra, Mackenzie         St. Olaf                  9.53Q  1 
  2 Eischens, Laura              St. Thomas (              9.63Q  2 
  3 McKinstrey, Corin            Bethel (Minn              9.84q  1 
  4 Terpstra, Allie              Bethel (Minn              9.92q  2 
  5 Grizhebovskaya, Masha        St. Olaf                 10.15q  1 
  6 Meakim, Lillie               St. Olaf                 10.39q  2 
  7 Petterson, Samantha          Bethel (Minn             10.57q  2 
  8 Keelin, Abby                 Bethel (Minn             10.70q  2  10.696
  9 Schwakopf, Jordan            Gustavus Ado             10.70   1  10.697
 10 Balzer, Mara                 Bethel (Minn             10.75   1 
 
Women 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Schoustra, Mackenzie         St. Olaf                  9.51    9   
  2 Eischens, Laura              St. Thomas (              9.56    7   
  3 Grizhebovskaya, Masha        St. Olaf                  9.78    6   
  4 Terpstra, Allie              Bethel (Minn              9.85    5   
  5 McKinstrey, Corin            Bethel (Minn              9.88    4   
  6 Keelin, Abby                 Bethel (Minn             x9.94  
  7 Petterson, Samantha          Bethel (Minn            x10.56  
  8 Meakim, Lillie               St. Olaf                x10.94  
 
Women 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gustavus Adolphus  'A'                              1:51.42    9   
     1) Stowell, McKayla                2) Gray, Adonya                   
     3) Schmidt, Linsey                 4) Anderson, Lily                 
 
Women 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 St. Thomas (Minn.)  'A'                             4:11.03   2   9   
     1) Adamson, Mallory                2) Barton, Carly                  
     3) Glassbrenner, Ali               4) Janto, Kayla                   
  2 St. Thomas (Minn.)  'B'                            x4:13.50   2 
     1) Bierman, Brielle                2) Dammann, Morgan                
     3) Kintop, Natalie                 4) Smith, Anna                    
  3 Bethel (Minn.)  'B'                                 4:15.12   2   7   
     1) Balzer, Mara                    2) Johnson, AddieKay              
     3) Wegner, Sara                    4) Watson, Annika                 
  4 Bethel (Minn.)  'A'                                x4:17.00   2 
     1) McKinstrey, Corin               2) Labatt, Delia                  
     3) Balzer, Nicole                  4) Chase, Callie                  
  5 St. Olaf  'B'                                       4:23.60   1   6   
     1) Lutz, Jordan                    2) Hoops, Suzie                   
     3) Naas, Mary                      4) Kemp, Lindsey                  
  6 St. Olaf  'A'                                      x4:27.94   2 
     1) Fisher, Lisa                    2) Brekke, Josephine              
     3) Trezona, Allison                4) Moore, Meredith                
  7 Gustavus Adolphus  'A'                              4:38.07   1   5   
     1) Uribe, Elizabeth                2) Singh, Prabhjot                
     3) Schwakopf, Jordan               4) Anderson, Haley                
  8 St. Olaf  'C'                                      x4:45.59   1 
     1) Jensen, Jerlie                  2) Yangkyi, Choyang               
     3) Grizhebovskaya, Masha           4) York, Kathryn                  
 
Women High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bordson, Grace               St. Thomas (             1.57m    9   
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.64 
        O    O  XXO    O  XXX 
  2 Andersen, Margaret           St. Olaf                 1.52m    7   
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        O    O    O    O  XXX 
  3 McFerson, Matilda            St. Thomas (             1.52m    6   
     1.42 1.47 1.52 1.57 
        O   XO    O  XXX 
  4 Dahl, Emily                  Bethel (Minn             1.52m    5   
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        O  XXO  XXO    O  XXX 
  5 Severson, Sidney             St. Thomas (            x1.52m  
     1.42 1.47 1.52 1.57 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Gerovac, Kelsie              St. Olaf                 1.47m    4   
     1.37 1.42 1.47 1.52 
        O    O  XXO  XXX 
  7 Jensen, Jerlie               St. Olaf                x1.42m  
     1.32 1.37 1.42 1.47 
        O    O   XO  XXX 
  8 Hlavka, Courtney             Bethel (Minn             1.42m    3   
     1.32 1.37 1.42 1.47 
        O   XO  XXO  XXX 
  9 Novak, Kendall               St. Thomas (            x1.37m  
     1.37 1.42 1.47 
        O  PPP  XXX 
 10 Schoustra, Mackenzie         St. Olaf                x1.37m  
     1.32 1.37 1.42 
       XO    O  XXX 
 11 Anderson, Alexandra          Gustavus Ado             1.37m    2   
     1.32 1.37 1.42 
       XO   XO  XXX 
 
Women Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Novak, Kendall               St. Thomas (             3.36m    9   
     2.98 3.13 3.28 3.36 3.44 
        O    O   XO   XO  XXX 
  2 Terharr, Mariah              St. Thomas (             3.13m    7   
     2.53 2.68 2.83 2.98 3.13 3.28 
        O    O    O   XO  XXO  XXX 
  3 Anderson, Jalia              St. Thomas (            x2.98m  
     2.98 3.13 
        O  XXX 
  4 Prine, Avery                 St. Olaf                 2.83m    6   
     2.38 2.53 2.68 2.83 2.98 
        O    O   XO    O  XXX 
  5 Forker, Sarah                Bethel (Minn             2.83m    5   
     2.53 2.68 2.83 2.98 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Singh, Prabhjot              Gustavus Ado             2.83m    4   
     2.38 2.53 2.68 2.83 2.98 
       XO    O   XO  XXO  XXX 
  7 Rieth, Jenna                 Gustavus Ado             2.83m    3   
     2.23 2.38 2.53 2.68 2.83 2.98 
       XO   XO   XO    O  XXO  XXX 
  8 Murdock, Cara                St. Thomas (            x2.53m  
     2.23 2.38 2.53 2.68 
        O    O    O  XXX 
  9 Mitchell, Alyssa             Bethel (Minn             2.38m    2   
     2.23 2.38 2.53 
        O    O  XXX 
 10 Watry, Kate                  St. Thomas (            x2.38m  
     2.23 2.38 2.53 
       XO   XO  XXX 
 11 Watson, Annika               Bethel (Minn            x2.23m  
     2.23 2.38 
        O  XXX 
 -- Brown Ton, Corinna           St. Olaf                    NH  
     2.53 
      XXX 
 
Women Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frekot, Hanna                Bethel (Minn             5.25m    9   
      5.02m  5.15m  4.97m  5.01m  4.85m  5.25m
  2 Quandt, Taylor               St. Thomas (             4.67m    7   
      FOUL  FOUL  4.21m  4.36m  4.67m  4.61m
  3 Russell, Elizabeth           St. Thomas (             4.66m    6   
      FOUL  FOUL  4.66m  PASS  PASS  PASS
  4 Bruess, Sarah                St. Thomas (            x4.56m  
      4.53m  4.56m  4.52m  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Hlavka, Courtney             Bethel (Minn             4.37m    5   
      4.36m  4.12m  4.37m  4.31m  4.19m  4.18m
  6 Keelin, Abby                 Bethel (Minn            x4.32m  
      FOUL  4.32m  FOUL  4.28m  3.78m  FOUL
  7 Pendergast, Anna             St. Olaf                 4.04m    4   
      3.70m  3.86m  3.77m  3.70m  4.04m  3.74m
 -- Aschenaki, Yodit             St. Olaf                  FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Women Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Russell, Elizabeth           St. Thomas (            10.57m    9   
      10.35m  10.19m  10.57m  10.41m  10.12m  9.89m
  2 Quandt, Taylor               St. Thomas (            10.09m    7   
      9.80m  FOUL  10.09m  FOUL  9.99m  10.03m
  3 Grizhebovskaya, Masha        St. Olaf                 9.93m    6   
      FOUL  FOUL  9.55m  9.93m  FOUL  9.66m
 -- Watry, Kate                  St. Thomas (              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Pendergast, Anna             St. Olaf                  FOUL  
      FOUL  FOUL  PASS         
 
Women Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lange, Libby                 St. Thomas (            12.03m    9   
      12.03m  11.68m  FOUL  11.90m  10.96m  11.35m
  2 Olson, Siri                  Gustavus Ado            10.50m    7   
      FOUL  9.98m  10.35m  10.50m  10.09m  10.48m
  3 Diederichs, Kristen          St. Olaf                10.34m    6   
      10.01m  9.64m  9.03m  10.17m  10.34m  10.27m
  4 Eischens, Laura              St. Thomas (            10.11m    5   
      9.28m  9.67m  9.74m  9.53m  9.41m  10.11m
  5 Keelin, Katie                Gustavus Ado             9.19m    4   
      8.60m  FOUL  8.17m  8.99m  9.19m  9.00m
  6 Carlson, Madison             Gustavus Ado            x8.97m  
      8.96m  8.95m  8.37m  8.97m  8.96m  8.94m
  7 Agerlie, Anika               Bethel (Minn             8.77m    3   
      8.44m  8.15m  8.77m  8.39m  8.72m  FOUL
  8 Nordby, Hannah               St. Olaf                 8.65m    2   
      8.49m  8.60m  8.65m  8.49m  8.41m  8.40m
  9 Nelson, Amy                  Bethel (Minn             8.26m    1   
      8.26m  7.96m  8.03m  7.82m  7.18m  8.00m
 10 Hlavka, Courtney             Bethel (Minn            x8.13m  
      FOUL  7.92m  8.13m           
 11 Johnson, Olivia              Bethel (Minn            x7.89m  
      FOUL  FOUL  7.89m           
 12 Neamonitaki, Myrto           St. Olaf                x6.85m  
      FOUL  6.30m  6.85m          
 
Women Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Graham, Olivia               St. Thomas (            14.90m    9   
      FOUL  13.39m  14.63m  14.78m  FOUL  14.90m
  2 Mellin, Allison              St. Thomas (            14.86m    7   
      14.86m  14.75m  FOUL  14.48m  FOUL  FOUL
  3 Keelin, Katie                Gustavus Ado            11.92m    6   
      11.92m  FOUL  10.38m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Nordby, Hannah               St. Olaf                11.90m    5   
      11.90m  11.19m  11.70m  11.56m  11.63m  11.32m
  5 Agerlie, Anika               Bethel (Minn            11.59m    4   
      FOUL  10.92m  11.05m  11.59m  FOUL  10.11m
  6 Erickson, Courtney           Gustavus Ado            11.02m    3   
      9.80m  10.36m  9.87m  FOUL  FOUL  11.02m
  7 Johnson, Olivia              Bethel (Minn            10.02m    2   
      FOUL  9.96m  10.02m  9.86m  9.97m  FOUL
  8 Nelson, Amy                  Bethel (Minn            x9.59m  
      FOUL  9.59m  FOUL  FOUL  8.32m  9.53m
  9 Carlson, Madison             Gustavus Ado            x9.58m  
      FOUL  9.51m  9.58m  PASS  PASS  PASS
 10 Diederichs, Kristen          St. Olaf                 9.18m    1   
      9.18m  8.64m  8.97m           
 11 Neamonitaki, Myrto           St. Olaf                x7.68m  
      7.06m  5.98m  7.68m           
 -- Lange, Libby                 St. Thomas (              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Olsen, Karl                  Bethel (Minn              7.17Q  1  7.164
  1 Duellman, Colin              St. Thomas (              7.17Q  2  7.164
  3 Carroll, Brooks              St. Thomas (              7.20Q  4 
  4 Neville, Ryan                St. Thomas (              7.25Q  3 
  5 Bednarkek, Luke              St. Thomas (              7.21q  4  7.206
  6 Antoine, David               St. Thomas (              7.21q  1  7.209
  7 Blaney, Jack                 Gustavus Ado              7.29q  2 
  8 Weiss, Logan                 St. Olaf                  7.35q  3 
  9 Kaiser, Adam                 St. Olaf                  7.39   2  7.383
  9 Jevne, Scott                 St. Thomas (              7.39   4  7.383
 11 Onkware, Alvin               Gustavus Ado              7.40   2 
 12 Erickson, Peter              Bethel (Minn              7.42   3 
 13 O'Connell, Sean              Gustavus Ado              7.48   2 
 14 Trentacoste, Daniel          Gustavus Ado              7.54   4  7.536
 15 Queenan, Ryan                St. Thomas (              7.54   3  7.540
 16 Eickhoff, Isaac              Bethel (Minn              7.65   1 
 17 Montplaisir, Matthew         Gustavus Ado              7.67   2 
 18 Knaack, Greg                 Gustavus Ado              7.73   4 
 19 Rogers, Jeremiah             Bethel (Minn              7.89   4 
 20 McDonald, Clifford           Gustavus Ado              7.93   1 
 21 Tensaie, Baeza               Bethel (Minn              8.00   4 
 22 Jaye, Elliot                 St. Thomas (              8.07   3 
 23 Pankow, Maxx                 Bethel (Minn              8.43   3 
 24 Gaubert, Andre               St. Thomas (              8.49   1 
 
Men 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Olsen, Karl                  Bethel (Minn              7.14    9   
  2 Duellman, Colin              St. Thomas (              7.15    7    7.141
  3 Antoine, David               St. Thomas (              7.15    6    7.150
  4 Carroll, Brooks              St. Thomas (              7.16  
  5 Bednarkek, Luke              St. Thomas (              7.21   7.201
  6 Neville, Ryan                St. Thomas (              7.21   7.209
  7 Blaney, Jack                 Gustavus Ado              7.31    5   
  8 Weiss, Logan                 St. Olaf                  7.33    4   
 
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Klamm, Carl                  Bethel (Minn             50.02   4   9   
  2 Klamm, Patrick               Bethel (Minn             50.85   4   7   
  3 Prater, Joshua               St. Thomas (             51.11   4   6   
  4 Erickson, Isaac              Bethel (Minn            x51.13   4 
  5 Monroe, Shawn                Bethel (Minn            x52.91   3 
  6 ReMine, Sam                  Gustavus Ado             52.97   3   5   
  7 Swanson, Kyle                Bethel (Minn            x53.09   3 
  8 Jevne, Scott                 St. Thomas (             53.32   1   4   
  9 Gifford, Ben                 St. Thomas (            x53.35   2 
 10 Anderson, Phillip            Bethel (Minn            x53.37   3 
 11 Malim, Mohamed               St. Thomas (            x53.53   3 
 12 Koegel, Joseph               St. Thomas (            x53.72   2 
 13 Coates, Austin               St. Thomas (            x54.02   2 
 14 Trapp, Ryan                  St. Thomas (            x54.17   2 
 15 Graff, Chase                 St. Thomas (            x54.29   1 
 16 Verchota, Bobby              Gustavus Ado             55.35   1   3   
 17 Dahl, Duncan                 St. Thomas (            x55.98   1 
 18 Kraling, Hunter              Gustavus Ado            x58.14   1 
 
Men 600 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fredrickson, Kyle            Gustavus Ado           1:21.02   2   9   
  2 Mueller, Chris               St. Thomas (           1:22.56   2   7   
  3 ReMine, Ed                   Gustavus Ado           1:23.48   2   6   
  4 Lenz, Jonathon               St. Olaf               1:26.58   2   5   
  5 Palyan, Jess                 St. Thomas (           1:28.07   1   4   
  6 Schoenfelder, Jonah          St. Thomas (          x1:32.41   1 
  7 Fourre, Elijah               Gustavus Ado          x1:34.56   1 
 
Men 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ekholm, Anthony              St. Thomas (             23.01   5   9   
  2 Neville, Ryan                St. Thomas (             23.11   4   7   
  3 Witschen, Michael            St. Thomas (            x23.21   4 
  4 Sauro, Daniel                St. Thomas (            x23.54   3 
  5 Duellman, Colin              St. Thomas (            x23.57   3 
  6 Weiss, Logan                 St. Olaf                 23.67   5   6   
  7 Blaney, Jack                 Gustavus Ado             23.88   5   5   
  8 Queenan, Ryan                St. Thomas (            x23.94   2 
  9 Skidmore, James              St. Thomas (            x23.95   3  23.943
 10 Gifford, Ben                 St. Thomas (            x23.95   4  23.948
 11 Trentacoste, Daniel          Gustavus Ado             24.25   3   4   
 12 O'Connell, Sean              Gustavus Ado            x24.60   2 
 13 Eickhoff, Isaac              Bethel (Minn             24.67   4   3   
 14 VanZuilen, Luke              St. Thomas (            x24.70   2 
 15 Verchota, Bobby              Gustavus Ado            x25.05   3 
 16 Rogers, Jeremiah             Bethel (Minn             25.69   1   2   
 17 Kraling, Hunter              Gustavus Ado            x25.90   2 
 18 Pankow, Maxx                 Bethel (Minn            x29.23   1 
 
Men 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lonergan, Sean               St. Olaf               1:59.71   2   9   
  2 Karlson, Samuel              St. Thomas (           1:59.92   2   7   
  3 Sandberg, Ryley              Gustavus Ado           2:00.73   2   6   
  4 Fredrickson, Alex            Gustavus Ado           2:01.35   2   5   
  5 LaChance, Bailey             St. Thomas (           2:02.15   2   4   
  6 Longenbach, Sam              St. Olaf               2:02.27   2   3   
  7 Wahlstedt, Dan               Bethel (Minn           2:02.57   2   2   
  8 Madigan, Ben                 Gustavus Ado          x2:03.14   1 
  9 Simon, Jackson               St. Olaf              x2:03.88   2 
 10 Bauer, Max                   Gustavus Ado          x2:08.45   1 
 11 Lee, Zach                    St. Olaf              x2:08.85   1 
 12 Andrews, Kevin               St. Thomas (          x2:08.90   1 
 13 Nuese, Brendon               Bethel (Minn           2:08.93   1   1   
 14 Hartshorn, Andy              Bethel (Minn          x2:09.26   1 
 15 Storvick, Jeremy             St. Olaf              x2:11.53   1 
 16 Malwitz, Joel                Gustavus Ado          x2:14.34   1 
 
Men 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirtley, Alec                St. Olaf               2:36.73    9   
  2 Brecheisen, Justin           Bethel (Minn           2:45.56    7   
  3 Finne, Nelson                Gustavus Ado           3:03.37    6   
  4 Thayer, Jeremiah             St. Thomas (           3:24.27    5   
 
Men 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Knowlton, Austin             St. Thomas (           4:23.52   3   9   
  2 Ketola, Keith                St. Olaf               4:23.87   3   7   
  3 Henschel, Jack               St. Olaf               4:25.71   3   6   
  4 Jones, Charlie               St. Thomas (           4:26.05   3   5   
  5 Suttie, Grant                St. Thomas (          x4:26.22   3 
  6 Haugen, Connor               Bethel (Minn           4:26.32   3   4   
  7 Hatton, Evan                 Bethel (Minn           4:26.60   3   3   
  8 Wachter, Karl                St. Thomas (          x4:26.70   3 
  9 Lerdall, Thomas              St. Olaf              x4:27.77   3 
 10 Dammann, Carston             Gustavus Ado           4:28.01   3   2   
 11 Kiley, Collin                St. Thomas (          x4:32.76   2 
 12 Webster, Nate                St. Olaf              x4:33.34   2 
 13 Anderson, William            St. Olaf              x4:33.62   3 
 14 Rudberg, Andy                St. Olaf              x4:34.49   2 
 15 Burback, Allen-Michael       St. Thomas (          x4:38.97   3 
 16 Garrett, Ryan                St. Thomas (          x4:39.23   2 
 17 Mahota, Daniel               St. Thomas (          x4:42.43   2 
 18 Pavelka, Bridger             Gustavus Ado           4:43.52   1   1   
 19 Hanson, Seguy                Bethel (Minn          x4:45.32   2 
 20 Slagel, Isaac                St. Olaf              x4:48.58   1 
 21 Stordahl, Tyler              Gustavus Ado          x4:49.02   1 
 22 Schold, Chris                St. Olaf              x4:51.69   1 
 23 Schreiber, Kevin             St. Thomas (          x4:51.81   2 
 24 Zollner, Austin              Gustavus Ado          x4:52.39   1 
 25 Johansen, Syver              St. Olaf              x4:54.31   1 
 26 Chmelik, Joey                St. Olaf              x4:58.56   1 
 27 Sandok, Connor               Gustavus Ado          x5:09.95   1 
 28 Saxton, Brent                St. Olaf              x5:21.35   1 
 
Men 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Berhe, Alex                  St. Olaf               8:46.35   2   9   
  2 Lehn, Calvin                 St. Olaf               8:52.18   2   7   
  3 Aarness, Tayler              St. Olaf              x8:52.94   2 
  4 Berkowitz, Adam              St. Thomas (           8:58.07   2   6   
  5 Timm, Paul                   St. Olaf              x9:05.19   2 
  6 Knobbe, Thomas               Gustavus Ado           9:07.06   2   5   
  7 Brenk, Christopher           St. Olaf              x9:12.42   2 
  8 Fritz, Andrew                St. Thomas (           9:13.19   2   4   
  9 Barnhart, Andy               Bethel (Minn           9:14.31   2   3   
 10 Nelson, Robert               Gustavus Ado           9:15.58   2   2   
 11 Rasmussen, Anders            Bethel (Minn           9:18.71   2   1   
 12 Buchmeier, Dan               St. Olaf              x9:18.75   2 
 13 Bakken, Eric                 St. Olaf              x9:23.63   1 
 14 Wischnack, Andrew            Gustavus Ado          x9:27.94   1 
 15 DeBlieck, Derek              St. Olaf              x9:29.91   1 
 16 McGivern, George             St. Thomas (          x9:30.03   1 
 17 Peterson, Ricky              St. Thomas (          x9:32.71   2 
 18 Shields, John Mark           Bethel (Minn          x9:33.81   2 
 19 Foster, Caleb                Bethel (Minn          x9:41.25   1 
 20 Shinn, Keaton                Bethel (Minn          x9:43.71   1 
 21 Elliott, Andrew              St. Thomas (         x10:06.41   1 
 22 Lowery, Nick                 Bethel (Minn         x10:06.71   1 
 23 Johnson, Brandon             Bethel (Minn         x10:53.98   1 
 24 Pearson, Keenan              Bethel (Minn         x11:02.40   1 
 -- Henschel, Jack               St. Olaf                   DNF   2 
 
Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Evan                  Gustavus Ado          16:00.42    9   
  2 Benson, John                 Gustavus Ado          16:57.67    7   
  3 Haberman, Emmett             Gustavus Ado         x17:34.47  
 
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Maxwell, Trevor              Gustavus Ado              8.87Q  1 
  2 Dahl, Duncan                 St. Thomas (              9.07Q  2 
  3 Coates, Austin               St. Thomas (              9.05q  1 
  4 Paal, Mathew                 St. Olaf                  9.08q  1 
  5 Moyer, James                 Bethel (Minn              9.10q  1 
  6 Gredvig, Jacob               St. Thomas (              9.13q  1 
  7 Syler, Colton                Bethel (Minn              9.17q  2 
  8 Anderson, Phillip            Bethel (Minn              9.22q  2 
  9 Scott, Benjamin              St. Olaf                  9.68   2 
 10 Thayer, Jeremiah             St. Thomas (              9.86   2 
 11 ReMine, Ed                   Gustavus Ado              9.92   2 
 12 Schoenfelder, Jonah          St. Thomas (             10.15   2 
 13 Peterson, Christopher        St. Thomas (             10.45   1 
 14 Stichman, Kyle               Bethel (Minn             10.59   2 
 15 Skinner, Caden               Bethel (Minn             11.23   1 
 16 Pankow, Maxx                 Bethel (Minn             11.83   1 
 
Men 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Paal, Mathew                 St. Olaf                  8.85    9   
  2 Maxwell, Trevor              Gustavus Ado              8.86    7   
  3 Syler, Colton                Bethel (Minn              9.03    6   
  4 Coates, Austin               St. Thomas (              9.09    5   
  5 Moyer, James                 Bethel (Minn              9.10    4   
  6 Dahl, Duncan                 St. Thomas (              9.12    3   
  7 Anderson, Phillip            Bethel (Minn             x9.26  
 
Men 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Thomas (Minn.)  'A'                             1:31.58    9   
     1) Witschen, Michael               2) Sauro, Daniel                  
     3) Queenan, Ryan                   4) Ekholm, Anthony                
  2 Gustavus Adolphus  'A'                              1:35.72    7   
     1) Trentacoste, Daniel             2) Blaney, Jack                   
     3) Onkware, Alvin                  4) ReMine, Sam                    
 
Men 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bethel (Minn.)  'B'                                 3:23.76   2   9   
     1) Monroe, Shawn                   2) Wahlstedt, Dan                 
     3) Erickson, Isaac                 4) Klamm, Carl                    
  2 Bethel (Minn.)  'A'                                x3:25.62   2 
     1) Swanson, Kyle                   2) Klamm, Patrick                 
     3) Olsen, Karl                     4) Hatton, Evan                   
  3 St. Thomas (Minn.)  'A'                             3:25.98   2   7   
     1) Witschen, Michael               2) Queenan, Ryan                  
     3) Sauro, Daniel                   4) Ekholm, Anthony                
  4 Gustavus Adolphus  'A'                              3:26.18   2   6   
     1) ReMine, Ed                      2) ReMine, Sam                    
     3) Sandberg, Ryley                 4) Fredrickson, Kyle              
  5 St. Thomas (Minn.)  'B'                            x3:34.23   2 
     1) Dahl, Duncan                    2) Coates, Austin                 
     3) Trapp, Ryan                     4) Graff, Chase                   
  6 St. Olaf  'A'                                       3:35.59   2   5   
     1) Lonergan, Sean                  2) Herman, Zach                   
     3) Paal, Mathew                    4) Kaiser, Adam                   
  7 Gustavus Adolphus  'B'                             x3:38.97   1 
     1) O'Connell, Sean                 2) Madigan, Ben                   
     3) Finne, Nelson                   4) Verchota, Bobby                
  8 St. Olaf  'B'                                      x3:40.04   1 
     1) Lenz, Jonathon                  2) Aehl, Peter                    
     3) Danielson, Ben                  4) Longenbach, Sam                
  9 Bethel (Minn.)  'C'                                x3:44.12   1 
     1) Syler, Colton                   2) Haugen, Connor                 
     3) Nuese, Brendon                  4) Hanson, Seguy                  
 10 Gustavus Adolphus  'C'                             x3:54.98   1 
     1) Stordahl, Tyler                 2) Kraling, Hunter                
     3) Pavelka, Bridger                4) Zollner, Austin                
 11 Gustavus Adolphus  'D'                             x4:01.79   1 
     1) Fourre, Elijah                  2) Malwitz, Joel                  
     3) Sandok, Connor                  4) Bauer, Max                     
 
Men High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross, Evan                  St. Thomas (             1.91m    9   
     1.80 1.85 1.88 1.91 
        O    O    O    O 
  2 White, Conor                 St. Thomas (             1.80m    7   
     1.70 1.75 1.80 1.85 
        O    O   XO  XXX 
  3 Moyer, James                 Bethel (Minn             1.75m    6   
     1.65 1.70 1.75 1.80 
       XO  XXO   XO  XXX 
  4 Finne, Nelson                Gustavus Ado             1.75m    5   
     1.70 1.75 1.80 
        O  XXO  XXX 
  5 Skinner, Caden               Bethel (Minn             1.60m    4   
     1.55 1.60 1.65 
        O  XXO  XXX 
  6 Thayer, Jeremiah             St. Thomas (            x1.60m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O   XO  XXO  XPP 
  7 Stichman, Kyle               Bethel (Minn            x1.55m  
     1.50 1.55 1.60 
        O    O  XXX 
 
Men Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cronin, Lucas                St. Thomas (             4.58m    9   
     4.28 4.43 4.58 4.71 
       XO   XO   XO  XXX 
  2 Gursky, Jacob                St. Olaf                 4.43m    7   
     4.13 4.28 4.43 4.58 
        O    O    O  XXX 
  3 Huntley, Derek               Gustavus Ado             4.28m    5.50
     4.13 4.28 4.43 
        O    O  XXX 
  3 Keil, Evan                   St. Thomas (             4.28m    5.50
     4.13 4.28 4.43 
        O    O  XXX 
  5 Moyer, James                 Bethel (Minn             4.28m    4   
     4.13 4.28 4.43 
       XO   XO  XXX 
  6 Bury, Michael                St. Thomas (            x4.13m  
     3.83 3.98 4.13 4.28 
        O    O    O  XXX 
  7 Knighton-Johnson, Boston     Bethel (Minn             3.83m    3   
     3.68 3.83 3.98 
        O   XO  XXX 
  8 Peterson, Christopher        St. Thomas (            x3.68m  
     3.68 3.83 
        O   XP 
  9 Schabelski, David            Gustavus Ado             3.53m    2   
     3.08 3.23 3.38 3.53 3.68 
       XO    O    O  XXO  XXX 
 10 Kaiser, Adam                 St. Olaf                 2.93m    1   
     2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 
       XO    O   XO    O  XXX 
 11 Skinner, Caden               Bethel (Minn            x2.78m  
     2.48 2.63 2.78 2.93 
        O    O    O  XXX 
 12 Finne, Nelson                Gustavus Ado            x2.78m  
     2.63 2.78 2.93 
       XO    O  XXX 
 13 Stichman, Kyle               Bethel (Minn            x2.78m  
     2.78 2.93 
       XO  XXX 
 -- Ritzenthaler, Aiden          St. Thomas (                NH  
     4.43 
      XXX 
 
Men Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross, Evan                  St. Thomas (             6.70m    9   
      6.38m  6.48m  FOUL  FOUL  6.60m  6.70m
  2 White, Conor                 St. Thomas (             6.69m    7   
      6.37m  FOUL  FOUL  6.41m  6.68m  6.69m
  3 Witschen, Michael            St. Thomas (            x6.56m  
      FOUL  6.56m  6.23m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Bullert, Grant               Bethel (Minn             6.33m    6   
      6.27m  6.13m  6.29m  6.33m  6.05m  6.17m
  5 VanZuilen, Luke              St. Thomas (            x6.25m  
      FOUL  FOUL  6.25m  6.01m  6.10m  FOUL
  6 Guggemos, Nicholas           St. Thomas (            x6.15m  
      6.15m  6.09m  5.59m  5.59m  FOUL  5.72m
  7 Lichliter, Bill              St. Thomas (            x5.99m  
      5.84m  FOUL  5.89m  5.84m  5.89m  5.99m
  8 Peterson, Christopher        St. Thomas (            x5.94m  
      5.36m  FOUL  5.89m  5.70m  FOUL  5.94m
  9 Erickson, Peter              Bethel (Minn             5.82m    5   
      5.81m  5.82m  5.76m  5.58m  FOUL  5.58m
 10 Weiss, Logan                 St. Olaf                 5.75m    4   
      5.75m  5.62m  5.60m           
 11 McDonald, Clifford           Gustavus Ado             5.50m    3   
      5.50m  4.75m  FOUL           
 12 Jaye, Elliot                 St. Thomas (            x5.31m  
      FOUL  5.31m  FOUL           
 13 Montplaisir, Matthew         Gustavus Ado             5.23m    2   
      5.20m  5.01m  5.23m          
 -- Onkware, Alvin               Gustavus Ado              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Gorrilla, Thomas             St. Thomas (              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Onkware, Alvin               Gustavus Ado            12.76m    9   
      12.59m  12.11m  12.09m  12.76m  FOUL   
  2 Klun, John                   St. Thomas (            12.21m    7   
      12.00m  12.15m  12.08m  FOUL  FOUL  12.21m
  3 Lichliter, Bill              St. Thomas (            11.93m    6   
      11.93m  FOUL  11.29m  11.37m  11.37m  FOUL
  4 Bullert, Grant               Bethel (Minn            11.85m    5   
      11.59m  11.31m  11.22m  11.32m  11.77m  11.85m
  5 Montplaisir, Matthew         Gustavus Ado            11.36m    4   
      11.16m  11.09m  10.71m  11.26m  11.36m  FOUL
  6 Peterson, Christopher        St. Thomas (           x11.23m  
      11.23m  11.05m  10.89m           
  7 Prater, Joshua               St. Thomas (           x10.14m  
      FOUL  10.14m  FOUL           
 -- Kunkel, Javon                St. Thomas (              FOUL  
      FOUL  FOUL              
 -- Spann, Nicholas              St. Thomas (              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hausman, Micah               St. Thomas (            15.16m    9   
      FOUL  14.67m  14.80m  15.16m  FOUL  FOUL
  2 Woods, Nick                  St. Olaf                15.09m    7   
      14.49m  14.96m  14.09m  14.91m  14.56m  15.09m
  3 Kurtz-Enko, Nathan           St. Olaf                14.65m    6   
      14.50m  14.65m  14.30m  13.73m  FOUL  14.26m
  4 Murtha, Craig                St. Thomas (            14.65m    5   
      14.65m  FOUL  14.00m  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Hensch, Michael              Gustavus Ado            14.19m    4   
      13.66m  13.71m  14.19m  14.19m  14.04m  FOUL
  6 Jochum, Austin               St. Thomas (           x13.42m  
      FOUL  12.34m  13.24m  FOUL  FOUL  13.42m
  7 Neuenfeldt, Will             Gustavus Ado            12.80m    3   
      12.52m  12.68m  12.38m  12.00m  12.80m  12.62m
  8 Holst, Eric                  St. Thomas (           x12.56m  
      11.94m  12.56m  11.82m  12.18m  FOUL  FOUL
  9 David, Danhauer              St. Thomas (           x12.55m  
      12.16m  11.99m  12.55m  11.95m  12.32m  FOUL
 10 Larson, Dylan                Bethel (Minn            12.48m    2   
      12.29m  FOUL  12.48m           
 11 Maxon, Keith                 Gustavus Ado           x11.90m  
      11.90m  11.17m  11.89m           
 12 Puett, Andrew                Gustavus Ado           x11.87m  
      11.53m  10.94m  11.87m           
 13 Nelson, Wes                  Bethel (Minn            11.77m    1   
      11.75m  11.60m  11.77m          
 14 Kaiser, Adam                 St. Olaf               x10.44m  
      10.44m  FOUL  10.30m           
 15 Irons, Ben                   Bethel (Minn           x10.14m  
      9.74m  10.14m  9.95m           
 16 Ward, Matthew                St. Thomas (            x8.76m  
      8.64m  8.76m  FOUL          
 -- Catterton, Andrew            St. Thomas (              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jochum, Austin               St. Thomas (            17.57m    9   
      16.05m  15.06m  15.44m  17.27m  17.57m  FOUL
  2 Hausman, Micah               St. Thomas (            16.71m    7   
      15.53m  16.15m  16.26m  16.71m  16.38m  FOUL
  3 David, Danhauer              St. Thomas (           x15.16m  
      14.37m  13.97m  13.61m  14.12m  13.98m  15.16m
  4 Murtha, Craig                St. Thomas (           x15.04m  
      15.04m  15.02m  14.85m  14.10m  14.01m  FOUL
  5 Woods, Nick                  St. Olaf                15.00m    6   
      14.36m  13.32m  15.00m  FOUL  14.24m  FOUL
  6 Maxon, Keith                 Gustavus Ado            14.77m    5   
      14.77m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Hensch, Michael              Gustavus Ado            14.65m    4   
      14.41m  14.65m  14.04m  13.93m  FOUL  14.38m
  8 Neuenfeldt, Will             Gustavus Ado           x14.16m  
      13.45m  14.14m  FOUL  14.02m  FOUL  14.16m
  9 Holst, Eric                  St. Thomas (           x14.07m  
      FOUL  FOUL  14.05m  14.00m  14.07m  FOUL
 10 Irons, Ben                   Bethel (Minn            13.90m    3   
      12.82m  13.00m  13.90m           
 11 Kurtz-Enko, Nathan           St. Olaf                13.10m    2   
      FOUL  FOUL  13.10m           
 12 Larson, Dylan                Bethel (Minn            12.30m    1   
      11.46m  12.30m  11.03m           
 13 Catterton, Andrew            St. Thomas (           x12.08m  
      10.46m  11.68m  12.08m           
 14 Nelson, Wes                  Bethel (Minn           x12.07m  
      12.07m  FOUL  11.29m           
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) St. Thomas (Minn.)         196        2) Bethel (Minn.)            134   
    3) St. Olaf                   118        4) Gustavus Adolphus         113   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) St. Thomas (Minn.)         203.50     2) Gustavus Adolphus         146.50
    3) St. Olaf                   112        4) Bethel (Minn.)            110